PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039040}
4,4 50 610
ocen
4,4 10 1 50610
7,0 42
oceny krytyków
Zielona granica
powrót do forum filmu Zielona granica

Świetnie przedstawieni są polscy mundurowi zwalczający ten sterowany najazd z bliskiego wschodu i piątą kolumnę w Polsce; ciekawa artystycznie decyzje opowiedzenia historii z perspektywy czarnego charakteru, granego przez Ostaszewską.

kgibas666

Nie twierdzę, że się obraziłem, bo to prawda, że byle kto nie jest w stanie mnie obrazić, a już na pewno nie jakiś niedouczony troll internetowy. Ja jedynie stwierdziłem fakt.

ocenił(a) film na 1
eltoro10000

spokkk... pozdrawiam z rodzinką :)

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

A kto dostał "oskara" z osób zaangażowanych w postawnie tego filmu?

daniel_t_filmweb

No też się właśnie zastanawiam jaka laureatka Oskara? Jedna nominacja. Nie znam się ale się wypowiem. Zresztą od kilku ładnych lat Oskary przestały być jakimkolwiek wyznacznikiem jakości filmu. Sam fakt żeby film był brany pod uwagę musi spełniać pewne absurdalne kategorie (co zabawne ten film z góry nie może być nawet wzięty pod uwagę jeśli chodzi o tegoroczne nominacje :D). A czy film dobry to się okaże jak sam go zobaczę. Pewnie w kategorii fikcja filmowa może być spoko. Ale jeśli to ma być film przedstawiający wydarzenia na granicy to ktoś tu mocno popłynął w znanym tylko sobie kierunku i utracił kontakt z rzeczywistością.

F10RJ4N

Smutne jest to, że ludzie powtarzają głupoty wyczytane w szmatławcach i nie chce im się pomyśleć samemu. Te "absurdalne kryteria" dotyczą tylko kategorii najlepszy film + spełnia je na spokojnie każdy film z USA, a do filmów nieanglojęzycznych te kryteria nie mają zastosowania. Mniej internetu, więcej myślenia, bo zaraz obudzimy się w społeczeństwie kompletnych kretynów. Nie chcesz być jednym z nich :)

PabloAbruzzi

No w sumie me culpa film może zostać nominowany tylko w 1 kategorii jako film nieanglojęzyczny. Brawo Oskary!
Oskary to ściek, potwierdza to tylko spadające coroczne zainteresowanie tą galą. Kółko wzajemnej adoracji promujące filmy które mogę określić tylko jednym mianem: "Propagandowe". A co do najlepszy film + to nie, nie każdy film z USA łapie się do tych kategorii wiele jest z góry odrzucanych ze względu na brak różnorodności w obsadzie. Więc polecam się samemu zastosować do swojej rady... Wystarczy ze dziś musiałem odpisać na post jednego z nich...

F10RJ4N

Znów się skompromitowałeś przez niewiedzę. "Ida" była nominowana w 2 kategoriach. "Zimna wojna" w 3 kategoriach, a "Parasite" w 6. Wszystkie te filmy są nieanglojęzyczne.

Nawet mi się nie chce pisać o drugim zarzucie, bo to też stek bzdur... nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia, bo robisz z siebie głąba, którym pewnie normalnie nie jesteś.

PabloAbruzzi

Szkoda mi czasu czytać a co dopiero komentować twoje wypociny bez odbioru

PabloAbruzzi

Albo jednak odniosę się do tych twoich wypocin. Po pierwsze przytaczasz trzy argumenty, filmy odpowiednio z 2013, 2018 i 2019 roku gdzie Akademia wprowadziła nowy standard w roku 2020! Czyli w praktyce od Oskarów 2021.

Po drugie na dzień dobry stosujesz pasywną agresje w moimi kierunku stosując zwroty typu " bo zaraz obudzimy się w społeczeństwie kompletnych kretynów. Nie chcesz być jednym z nich :) co automatycznie imputuje kto ma być tym kretynem " i " bo robisz z siebie głąba, którym pewnie normalnie nie jesteś." Dwa posty i wiem ze mam do czynienia z niedouczonym inteligencikiem który próbuje udawać mądrale a w praktyce robi z Siebie... Sugerujesz ze ja nie wiem o czym pisze a sam serwujesz argumenty bez pokrycia w rzeczywistości. Naprawdę szkoda mojego czasu na pseudo inteligenckie wywody nic dobrego z tego nie wyniknie bo widzę z jakim typem człowieka (lub trolla) mam do czynienia.

F10RJ4N

Ciężko się przyznać, że się głupoty wypisywało, co? Po prostu sprawdzaj info, o którym chcesz się wypowiedzieć i unikniesz tego w przyszłości :)

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

Tia.. pewnie, każdy film z USA. Już Oppenheimera się czepiali, że nie ma w nim czarnych a kobiety pełną tylko poboczne role. Chociaż z drugiej strony, to możesz mieć jednak rację. Żyjemy w czasach, w których postęp jest tak niesamowicie szybki, że nie zdziwię się, jak w kolejnej ekranizacji lądowania na Plaży Omaha, zobaczymy, iż połowę amerykańskich szturmowców stanowiły kolorowe kobiety :)

daniel_t_filmweb

Oskara????? Co bierzesz?

ocenił(a) film na 1
velve

Sam się zastanawiam ale towar musi byś mocarny!

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

? przecież ona d... Oscara nie dostała. film jest paszkwilem, ona jest wroga Polsce a w filmie są same kłamstwa.

ocenił(a) film na 9
adamA84_2

wrogie Polsce to jest robienie prywatnej firmy do ochrony kaczynskiego z policji, salutowanie misiewiczowi przez oficerow wp, i nazywanie rodakow przez sg swiniami siedzacymi w kinie. to was nie razi prawicowe wypierdki? ogladam co chce. prl mogl mnie w d... pocalowac ze swoja cenzurą. to samo moze kaczynski i morawiecki. film oskara dostanie. to pewne.

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

masz kłopoty z czytaniem rzeczywistości. Wyzywasz ludzi, których nie znasz. Oskarżasz kogoś o "bycie aparatczykiem" , ale sam zachowujesz się jak działacz polityczny. To jest jakiś amok i rozdarcie jaźni. Sekta? Sekta tvn? Moi rodzice się tak zachowują. Wystarczy nie kontynuować zaczepki i lądujesz jako "pisior".

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

Stosujesz typową logikę: "A u was biją Murzynów". To, że czystym złem jest robienie przez Kaczyńskiego z Polski prywatnego folwarku, nie niweluje w żaden sposób zła kłamliwego, antypolskiego i pozbawionego głębszej refleksji oraz szerszego kontekstu wyrobu pani Holland.

ocenił(a) film na 9
phoebe_Freja

tak? to czemu nie robicie wrzasku, ze to kaczynski szkaluje mundur? skoro widzisz ta patologie to czemu bardziej obraza cie film niz rzeczywistosc? przeciez to himalaje glupoty obrazac sie o film a nie reagowac na rzeczywistosc.

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

A dlaczego zakładasz, że działalność PiS-u mnie nie obraża, i że nie robię wrzasku? Wrzeszczałam chociażby na proteście po ostatnim zaostrzeniu aborcji. Film Holland uważam natomiast co prawda za szkodliwą głupotę, niemniej nie na tyle szkodliwą, żeby z tego powodu wychodzić na ulicę.

ocenił(a) film na 1
phoebe_Freja

No to jesteś nieźle spier++dolono!

daniel_t_filmweb

Myślę, że miałby duże szanse, ale pisiory do tego nie dopuściły i wytypowali "Chłopów", którzy przepadli, co było do przewidzenia.

daniel_t_filmweb

Oskara?! Może jak Tusk by przyznawał…

ocenił(a) film na 9
markowaw

taaak? trzy nominacje juz miala. ile mial rezyser katynia i innych gniotow tego typu?

ocenił(a) film na 9
daniel_t_filmweb

poprawka - rezyser smolenska. katyn to rowniez film zacny i ujmujacy podobnie jak zielona granica.

daniel_t_filmweb

Ale o czym ty chłopcze do mnie mówisz? :)

ocenił(a) film na 9
markowaw

o nominacji do oskara. Głupawy jesteś czy jak?

daniel_t_filmweb

Zacząłeś od laureatki oskara, potem przez jednak tylko nominantkę doszedłeś do Smoleńska i pytasz mnie czy jestem głupawy? :) No przy tobie chyba tak :)

daniel_t_filmweb

xDDDDDDDD based hejter wajdy, trzymaj sie mordo

ocenił(a) film na 9
donmaslanoz14

a to z hejtu wajdy tez bys sie cieszyl? macie jakies autorytety poza zapijaczonym lumpenelektoratem?

daniel_t_filmweb

lepszy lumpenelektorat co uczciwie chleje niz rzekomo wielki rezyser, ktory nie powiem co robi do opon w warsztacie samochodowym a potem zrzuca wine na obcych ludzi

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

Wajda zabił konia w "Popiołach", więc można go nawet bardziej krytykować.

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

Reżyser "Katynia" dostał Oscara za całokoształt twórczości, co przebija nawet 10 nominacji, więc słaby przykład.

ocenił(a) film na 9
PabloAbruzzi

przeciez napisalem , ze to przejezyczenie i nie chodzilo o katyn tylko o smolensk.czytamy wiecej niz ostatni post.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
daniel_t_filmweb

Oskary są tak upolitycznione i potrafią trafiać się tak tandetnym dziełom, że ten argument już od dekad jest śmieszny.

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

Powiedz no mi Ciołku Malinowy, za jaki film ta pani otrzymała Oscara?

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

Holland nigdy nie dostała nagrody Oscara. Nie ma Oscara w jej dorobku.

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

Taka z niej laureatka Oskara (choć obecnie to nagroda za POlitpolityczną POprawniść), jak z Tuska profesor (tak go kiedyś tytułowali w TVN). Holland to najwyżej laureatka Julki i Oskarka :D

ocenił(a) film na 7
daniel_t_filmweb

Agnieszka Holland nigdy nie zdobyła Oscara

daniel_t_filmweb

Bardzo przepraszam ale Pani Holand była laureatką Oskara czy tylko miała nominację 30 lat temu?

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

Żydki sami sobie nagrody dają za kłamliwe paszkwile.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
homer_157

W filmie są raczej inne czarne charaktery i czas to pojąć.

ocenił(a) film na 1

Np przybysze to przez nich wszystko

przemek_socha

mogli kupić legalną wizę ale nie wolą drożej i trudniej co myśleć o tych ludziach z Białorusi

ocenił(a) film na 1
homer_157

Ostaszewska grała swój charakter.

ocenił(a) film na 1
homer_157

Chyba w konwencji kina saience fiction i lewackiej propagandy, chłam jakich mało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones