PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 708
ocen
7,7 10 1 250708
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

dziwna scena

ocenił(a) film na 8

O co chodziło z tą sceną, gdzie ten oddziałowy się czegoś wystraszył i ucieka (wcześniej jakieś
światło w celi), a po chwili wystraszony budzi się Kosior?
Chodzi o strzygę?

ocenił(a) film na 9
rl89

Ja zrozumiałem to jako sen Kosiora

ocenił(a) film na 9
rl89

Mnie tez zaintrygowała. Myślę, że chodziło o alegoryczne przedstawienie śmierci, zapowiedź morderstwa popełnionego pod koniec filmu.

ocenił(a) film na 8
przemmeq

To musiało być coś innego. Oddziałowy sam powiedział więźniom kogo dostaną do celi i wiedział jak się to skończy. Czy wystraszyłoby to Kosiora? Wątpię.
Sam nie wiem jak interpretować tę scenę.
A z tym pawilonem 3 którego się tak bali to o co chodziło?

ocenił(a) film na 6
kto

a może ten klawisz się śnił kosiorowi?

ocenił(a) film na 8
kto

na pawilonie 3 był "harem" czyli siedzieli tam najgorsi, a Ci, którzy tam nie dawali rady, byli gwałceni, grzecznie mówiąc

ocenił(a) film na 6
stagger_lee

I TU MNIE ZASTANAWIAŁA JEDNA RZECZ,jakim cudem pedofil trafił na blok 1,skoro takich ludzi dają właśnie zazwyczaj na takie najgorsze bloki jak harem.

a co do tej sceny to chyba zastanawia wszystkich którzy oglądali film.I chyba została pozostawiona do wolnej interpretacji widzom ;)

ocenił(a) film na 8
Shrodis

Z jednej strony tak, z drugiej gorzej, jeśli takiemu pedofilami pobyt na haremie się spodoba ;). Pedofil to człowiek z mocnym skrzywieniem psychicznym, całkiem możliwe, że ma ich więcej.

Prawda jest taka, że w więzieniu pedofil ma spokój tylko w jednym miejscu - izolatce. Polecam krótki film dokumentalny - "Nie sąd cię skaże pedofilu" do znalezienia na yt.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
stagger_lee

pedofil lubi dzieci,nie mężczyzn. Chyba że za tym idzie homoseksualizm,a to zupełnie dwie różne sprawy,a do tego musiałby być pasywny,a to już bardzo rzadka sprawa. Albo jest skrzywiony i ma mnóstwo innych parafilii związanych ze wszystkim co sie da,ale to też niezbyt popularny przypadek

ocenił(a) film na 9
stagger_lee

Najgorsi w jakim sensie? Frajernia czy większe grypsy niż Ci co byli pokazani w filmie?

ocenił(a) film na 8
Dima98

Grypsy to grypsy. Wyroki za zabójstwa, rozboje, pedofile, gwałciciele.
Na haremie były podobne i gorsze wyroki. Z tym, że to było nieoficjalnie miejsce karne, gorsze niż izolatka. Gdy więzień stawiał się klawiszowi, bądź też kręcił afery, mógł zostać tam przeniesiony. Nie trzeba chyba tłumaczyć co psychole na haremie robili ze słabszymi. Reasumując, podział był podobny, na frajernie i grypsy, z tym, że o wiele bardziej widoczny.

ocenił(a) film na 9
stagger_lee

Widzę że coś wiesz a dręczy mnie taka ciekawostka po przeczytaniu artykułu o tym że Brevik skarży się na więzienie. Czy w Polskim więzieniu można posiadać komputer z dostępem do internetu?

ocenił(a) film na 8
Dima98

Nie, nie mają dostępu do komputerów i internetu. Chyba, że coś zmieniło się w tej sprawie niedawno, ale bardzo w to wątpię.

ocenił(a) film na 9
Dima98

Można posiadać kompa ale właśnie bez sieci, a i tak musisz najpierw uzyskać zezwolenie i czekać aż ci ktoś z zewnątrz przywiezie, potem go rozbierają (szukanie przemytu) i po paru dniach możesz dostać. Jeśli chodzi o tv to sprawa wygląda podobnie, z tym że największy odbiornik jaki możesz mieć to 14 cali. Zastanawia mnie jak więzienia rozwiążą problem cyfrowej tv, czy tzw "przystawka" za 100zł, bo mało jest płaskich telewizorów z tak małą przekątną ekranu, poza tym słabiej się to opłaca.

ocenił(a) film na 8
rl89

Teoria ze snami czyimiś(Oddziałowego? czy Kosiora? tego nie wiem) jest bardzo prawdopodobna. Ja po obejrzeniu tego filmu i tej sceny po raz któryś nie mogę do tego dojść , wedle mnie to było jakieś być może poczucie winy oddziałowego że mówiąc o wyjściu na wolność tego pedofila podpisał na niego wyrok , a scena z ucieczką na korytarzu wygląda mi na jakiś lęk oddziałowego przed którym ucieka , ale nie pasuje mi jednoczesne obudzenie się Kosiora w tym samym momencie. Ciężko jednoznacznie zinterpretować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones