PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 708
ocen
7,7 10 1 250708
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

Czy on ją w przeszłości zgwałcił ? Łukasz to wyczuł i dlatego go zabił ? Czy to ona była tą dziewczynką na początku filmu ???
Czy po prostu pomyślał że jeśli tego nie zrobią a jego wypuszczą to chodząc po wolności może nadal krzywdzić dzieci takie jak jego siostre ??

Maniek_CK

Wydaje mi się, że Łukasz na podstawie jej rekcji wywnioskował że pedofil dobierał się do jego siostry, więc postanowił go zabić. Moim zdaniem ta opcja jest najbardziej prawdopodobna.

ocenił(a) film na 9
Maniek_CK

Ta dwuznaczność bardzo podnosi wartość filmu. Widz jest zmuszony to przeanalizowania tej sceny a tym samym do zastanowienia się nad problemem i oceną zabójców pedofila, nie tylko w tym filmie ale w ogóle. Myślę, że taki mógł być zamysł twórców.

użytkownik usunięty
Maniek_CK

A może, choć to najmniej prawdopodobne, w momencie jak na niego patrzyła zdał sobie sprawe że po jego wyjściu ją może to spotkać, w tym momencie włączyła mu sie lampka uświadamiająca, że jeśli nie on, nie teraz, to nikt sprawiedliwości nie wymierzy, bo mamy nieudolny system, Kwestia honoru, w imie zasady że ,, są rzeczy które mężczyzna musi zrobić bo inaczej, przestaje być mężczyzna" to moja, pewnie lewa interpretacja ;P

Też tak pomyślałam. Najpierw wydawało mi się, że to może jakieś wspomnienie, ale byłoby to nieprawdopodobne, bo nie było w filmie żadnego innego nawiązania do ewentualnego wykorzystania siostry Łukasza przez pedofila. Więc tu raczej chodziło o zagrożenie, jakie mogłoby nastąpić po wypuszczeniu pedofila na wolność, zresztą nie tylko odnoszące się do siostry Łukasza, ale do jakiegokolwiek dziecka. Chodziło o poczucie niesprawiedliwości, że Łukasz musiał siedzieć za niewinność, a pedofil miał wyjść za kaucją.

ocenił(a) film na 8
Maniek_CK

Moim zdaniem chodzi tu o to, że skoro Łukasz był w tej samej celi co ten pedofil, który był tam przez nich gnębiony, to z zemsty mógł zapamiętać siostrę głównego bohatera (bo przecież zauważył ich razem na widzeniu) i po wyjściu ją odnaleźć.

ocenił(a) film na 7
tomis922

Siostra Łukasza jest dzieckiem- jest otwarta,ciekawa świata, po prostu obserwuje otaczające środowisko,nie zdaję sobie sprawy z zagrożeń czy niebezpieczeństw.Koncepcja zemsty nie ma tu sensu, pedofile nie gwałcą na tej zasadzie,oni raczej podążają za potrzebą wyładowania się seksualnie, nie ma potrzeb dopisywania tu jakichkolwiek teorii spiskowych

Maniek_CK

Mi sie wydaje, że siostra Łukasza przyglądała się pedofilowi na tej zasadzie, że go musiała gdzieś już wcześniej widzieć, być może zapamiętała go jak kręcił się gdzieś koło szkoły, placu zabaw czy nawet koło jej domu i dlatego się na niego patrzyła a nawet mogli już rozmawiać, Łukasza zaszokowało właśnie to, że siostra go ZNA! Pedofil raczej nie miał żadnego bliższego kontaktu z siostrą jego, bo Ona zachowywała by się inaczej. Ogólnie film dobry, z początku mnie nie interesował ale potem wciągnął mnie na całego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones