PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 708
ocen
7,7 10 1 250708
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

Film ma niesamowity klimat. Obraz zrealizowany w odcieniach szarości, posępna muzyka... Poezja po prostu. Fabuła w miarę prosta, lecz w swojej prostocie bardzo dobra. Jednak zastanawiam się co oznacza tytuł, jak się odnosi do całości. Interesuje mnie tez co sam film ma przekazać, co jest jego puentą? Podzielcie się swoimi interpretacjami ;)

ocenił(a) film na 7
MINTOR1994

Moja interpretacja tytułu:
Główny bohater trafia do więzienia, gdzie z początku nie potrafi się odnaleźć, ale z czasem przyzwyczaja się do niego i zadomawia się tam tworząc symetrie ze swoim wcześniejszym życiem, życiem na wolności...

użytkownik usunięty
MINTOR1994

dla mnie to bardziej kwestia symetrii w ogólności, tj mamy intelektualistę, który siedzi za świadome faktyczne zabójstwo, którego winy nie odczuwa i gościa, który siedzi za niewinność i usilnie próbuje znaleźć dla tego logikę. jak sam mówił int, świat nie ma sensu i samemu trzeba mu go nadać (jakoś widzę tu dostojewskiego) - być może znajdowanie symetrii właśnie w tym miejscu jest takim porządkowaniem. na prostszym poziomie to kwestia odpłat wśród więźniów - jak machnacki ratował albercika, że to jego kolka, ten się odwdzięczył broniąc go przed typkami (symetria jako kwestia najprostszej uczciwości). a ostatnia sprawa, zabicie tego grubasa, to chyba złamanie całej symetrii, jak dla mnie, bo to było działanie prewencyjne, jeszcze bez żadnego konkretnego odniesienia (potem będzie to kara)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones