PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 708
ocen
7,7 10 1 250708
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

O co chodzi z tym tytułem bo za cholerę nie mogę tego rozgryźć.
Chodzi o przemianę bohatera? Że koniec końców więzienie go zdemoralizowało, stał się
"symetryczny" względem współwięźniów, (gitów)?
Dla mnie to bez sensu. Symetria zachodzi przecież tylko względem siebie.
a przemiana z definicji jest jej zaprzeczeniem.
Chyba, że tytuł celowo zaprzecza treści filmu, i chodzi tak naprawdę o asymetrię, albo jest poprostu z d*py.
Nic sensownego mi do głowy nie przychodzi, może pomożecie?

ocenił(a) film na 6
jangla

Kara powinna być współmierna (czyli 'symetryczna') do winy, ujmując najprościej.

Chętnie zapoznam się z interpretacjami innych, a i sam jeszcze pogdybam.

ocenił(a) film na 10
jangla

Zbrodnia -- Areszt | Areszt -- Zbrodnia

ocenił(a) film na 8
jangla

Moja interpretacja tytułu: wymierzając sprawiedliwość według zasady, że "kara powinna być współmierna do winy" (j.w.), sami stajemy się winni zbrodni. Czyli następuje coś w rodzaju symetrycznego odbicia. Można by też powiedzieć: zbrodnia rodzi zbrodnię. Jak powiedział Dawid (Chyra) do głównego bohatera: "Właśnie dlatego siedzę. Zbrodnia za zbrodnię bez względu na motyw".

ocenił(a) film na 8
jangla

Głowny bohater na poczatku był dobrym chłopakiem ,kierował się w życiu wartościami moralnymi.Nawet w więzieniu nie zapomniał o słowach typu: dziękuje.Dopiero póżniej, pod wpływem silnych emocji, zdolny był do popełniena morderstwa,tym samym stał się"symetralny " względem samego siebie.Czy więzienie go zdemoralizowało?Nie jestem pewna,ale raczej na to odpowieedziałabym negatywnie.Pod wpływem tak silnych uczuć jak gniew, czy wzburzenie większośc ludzi zareagowałaby bardzo podobnie.Myślę, że obrazuje to każdego z nas.Gdy jest nam wygodnie , możemy byc dobrymi ludźmi ,jednak gdy nie czujemy się bezpiecznie lub gdy nasza rodzina jest zagrożona ,to wtedy nawet najporządniejszy człowiek jest zdolny do najgorszej zbrodni.Zmienić może się o 180°.Totalna symetria.Myślę ,że tytuł filmu ukazuje wewnętrzną przemianę Łukasza.To moja interpretacja. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones