PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 763
oceny
7,7 10 1 250763
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

Tak się składa, że 7 lat swojego życia spędziłem w różnych zakładach zamkniętych - Warszawa, Wronki, Rawicz. Byłem kiedyś złym człowiekiem, było minęło - teraz jestem czysty.

Np. taka sytuacja z pedofilem, nie zdażyłaby się w rzeczywistym więzieniu - pedofile są jechani na rórzne sposoby, ale jednak generalnie są chronieni i napewno nikt ich nie wpuści do celi z gitami.

Ogólnie trzeba przyznać, że film jest spoko, ale niepokazuje nawet 30% prawdziwej twarzy polskiego więzienia - mogli pokazać robienie tatuarzy, pażenie czaju, radzenie więźniów ze swoją seksualnością. Tego nie było - ale to wkońcu tylko film. Tej seksualnej atmosfery, więziennego smrodu (wyobraźcie sobie kilku chłopa w małym pomieszczeniu, w dodatku z łazienką w środku) nie da się opisać - to trzeba opisać, chociarz wam tego nie radze.

8/10.

Sam oczywiście byłem gitem - różne żeczy chcieli ze mną zrobić, ale się nie dałem.

W więzieniu jest jedna zasada: Albo Ty cwelisz, albo Ciebie cwelą.
Tak słyszałem od wujka Łukasza - on we Wronkach był trzymany przez bite pół roku. Nie wyszedł już taki sam jak kiedyś. Zmienił się.

Ale wracając do filmu. Wydaje mi się, że na potrzeby filmu, twórcy ukazali wystarczająco dużo istotnych elementów życia za kratami.
To nie był przecież film dokumentalny. Ważne były procesy jakie zachodziły u głównego bohatera, katalizacja zmian oraz poszczególne etapy rozwoju rysu psychologicznego. Widz dostał narzędzia potrzebne do interpretacji - myślę, ze Twoje zarzuty są bezpodstawne.
Cóż to byłby za film, w którym przez 60% projekcji, oglądalibyśmy zbiorową masturbację?

użytkownik usunięty
timi_26

To chyba wujek Łukasz był tym cwelem - u mnie w celi nie było ruchaj panienki, były kłótnie, ale obyło się bez jakichś większych penetracji.

Z drugą częścią postu generalnie się zgadzam, oprócz oczywiście tej zbiorowej masturbacji - żaden git nie ma prawa dotknąć członka innego gita, bo od razu wyrwie na cwelownię. A stamtąd nie ma powrotu.

Chodzi mi o to , że każdy wali swojego, ale z racji gabarytów pomieszczenia, to robi się zbiorówka.
Nie mówię, ze ty byłeś celony - dlaczego obrażasz wuja?

użytkownik usunięty
timi_26

W sumie racja.

Powiem tak:Szkoda mi was.Młodziaki zafascynowani chamstwem i przemocą.Niech wprowadzą kare śmierci to taki GNÓJ najpierw pomyśli zanim zrobi coś złego.Rzygać mi się chce jak czytam takie teksty.Powiedziałem.

ocenił(a) film na 8
Pawel2222

Przesadzasz. Po to jest ta dyskusja. Z resztą po to jest kara żeby się naprawić!

ocenił(a) film na 9
ciaar

raczej na pozytywne się nie 'naprawią' ;P

użytkownik usunięty
Pawel2222

Za mniej beznadziejne teksty, ludzie (powtarzam - ludzie) pod celą trafiali na frajernię, a nawet cwelownię.

ocenił(a) film na 8

cwelownie? to znaczy, ze przebywali tam tylko ci dymani czy jak?

Pawel2222

Bo widzisz Pawel2222, to jest tak że "gdzie to oni nie siedzieli, ileż to oni gitów nie poznali..."
.. a aresztu śledczego od zakladu karnego odróżnić nie potrafią, hahaha...

Ech dzieci dzieci..
Dziwnie jakoś filmy oglądacie....

użytkownik usunięty
rolnik_sam_w_dolinie

Lamusie - w zakładzie karnym są osadzeni ludzie skazani prawomocnymi wyrokami i ci podejrzani, oni są w aresztach śledczych. To ten sam budynek, więc spadaj rolniku.

ocenił(a) film na 7

,,Faktów autentycznych'' ? a są fakty nieautentyczne?

ocenił(a) film na 9
Kuchmistrz

no właśnie:) po prostu jak widzę, że ktoś pisze "fakty autentyczne" to mi ręce opadają....

ocenił(a) film na 8
Kuchmistrz

ale się czepiacie słówek, jak jakieś dzieci...

użytkownik usunięty

Niedługo znowu idę do więzienia - normalnie recydywa.

cos ci sie nie farci ziomek,trzym sie a jak spotkasz wujka Łukasza to wiesz co mu zrobic:)

ocenił(a) film na 9

Dzieciaku, myślisz, że ktokolwiek uwierzy Ci, że gdziekolwiek, kiedykolwiek siedziałeś? Co najwyżej gimnazjalistki możesz na to nabrać. Poza tym, co oznacza stwierdzenie "niedługo znowu idę do wiezienia" - co Ty k***a, turnus masz tam wykupiony, że terminy Ci ustalają?... Śmiech na sali.

użytkownik usunięty
Ashardon

A cóż w tym dziwnego, że na forum filmu więziennego, piszą również skazańcy? Myślisz, że jestem gorszy, bo notowany? Turnus? Poczytaj trochę na ten temat, bo się ośmieszasz.

Notowany a skazany to dwie różne rzeczy więc się nie osmieszaj

ocenił(a) film na 9

a to w tym dziwnego k...a że żaden git nigdy nie wypowiada się na tematy jak było w więzieniu, żaden grypsujący nie będzie opisywał realiów więziennych.... Wątpie że kiedykolwiek siedziałeś a jeżeli już to byleś frajerem...

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

Nie zdradziłem żadnych tajemnic, tylko wypowiedziałem się na temat filmu. Już wyszedł nawet słownik grypsowania, więc nie opowiadaj bajek.

ocenił(a) film na 4
czlowiekczlowiekowi

Ale głupoty piszesz. Pracowałem kiedyś z ludźmi i to ze starej szkoły. Jeszcze za komuny garowali, a jeden był w Czarnym, wiesz chyba kiedy. Opowiedzieli o więziennych realiach całkiem sporo. Wcale ich podpytywałem, sami gadali przy wódeczce. Fakt, że nie na wszystkie tematy (bo chyba im głupio było).

ocenił(a) film na 8
aklekot

Ten koleś cały czas bredzi jakieś farmazony.

aklekot

Dzieciaku nie byłeś to się nie wypowiadaj

ocenił(a) film na 9

były więzień co czyta slowniki grypsowania hahaha ;D "Sam oczywiście byłem gitem - różne żeczy chcieli ze mną zrobić, ale się nie dałem" => gitem jeśli już to się jest a nie bylo lamusie z gimnazjum..., git nie urzywa slowa dam bo dac to mi moze twoja siostra dupy. "Tej seksualnej atmosfery" => boj sie jej bo jak kiedys trafisz pod cele sztywna gdzie stara szkola grypsuje to bedziesz na tronie siedzial i robil gale frajerze. Dziecko idz do szkoly na lekcje a nie na forum siedzisz i wymyslasz bzdury o 7 letnim stazu w wiezieniu ;D

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

Nie znasz się, a udajesz specjalistę. To moja subiektywna opinia na temat filmu, a teraz spadaj.

ocenił(a) film na 8

fifti sent ,snup dog lets bans pi aj em pi .up up .

"spadaj" - nie pszeklinaj bo pofiem pani !

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

A na Tronie to ostatnio byłem - ale w kinie.

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

Naucz się czytać ze zrozumieniem.
I dobra rada dla przyszłych więźniów - kupcie słownik grypsowania, to będziecie mieli większe poważanie na starcie.

ocenił(a) film na 2

na grypsowanie trzeba sobie zasłużyć, byś wjechał z tekstami z tego rzekomego słowniczka to byś szybko inną gadką zaśpiewał ;]

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

"gdzie stara szkola grypsuje to bedziesz na tronie siedzial i robil gale frajerze."
Takie rzeczy to są w amerykańskich filmach - nie strasz ludzi.

ocenił(a) film na 9

To moja subiektywna opinia na temat filmu, a teraz spadaj." opinia?? cyt "Tak się składa, że 7 lat swojego życia spędziłem w różnych zakładach zamkniętych - Warszawa, Wronki, Rawicz. Byłem kiedyś złym człowiekiem, było minęło - teraz jestem czysty."; Za mniej beznadziejne teksty, ludzie (powtarzam - ludzie) pod celą trafiali na frajernię, a nawet cwelownię." to sa opinie na temat filmu? Chwalisz sie wiezieniem na temat ktorego nie masz pojecia o filmie praktycznie nic nie powiedziales. I dobra rada dla przyszłych więźniów - kupcie słownik grypsowania, to będziecie mieli większe poważanie na starcie." powazania w wieziuniu nie wyrobisz w ten sposob nawet bedzie gorzej jesli jestes jako amerykaniec (nie wiesz pewnie co to znaczy) a znasz dobrze grypsere i zasady, to wzbudzi podejrzenie. Takie rzeczy to są w amerykańskich filmach - nie strasz ludzi." zycze ci abys sie nigdy nie przekonal jak jest w polskich wiezieniach ;)

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

Wiem co to znaczy amerykaniec - bez sięgania do słownika. A co - byłeś w więzieniu czy tylko obrażasz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 8

pi zda jesteś i tyle w temacie :D

ocenił(a) film na 8

to było dawno i nie prawda

ocenił(a) film na 9

robie blad zadajac frajerowi takie pytanie ale powiedz: jestes w celi git mowi podejdz do okna i powiedz co widzisz? co odpowiadasz ? ;D

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

Proste - widzę kraty, a krata to inaczej "tygrys".

Lipo dzbanie

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

Założę się, że nigdy nie byłeś w więzieniu.

ocenił(a) film na 8

powód do dumy

ocenił(a) film na 9

na tak postawione pytanie grypsujacy odpowiada WOLNOŚĆ, WOLNOŚĆ WIDZE. glupi malolat... na poczatku myslalem ze moze byles w wiezieniu frajerem albo cwelem ale wiezienie to ty tylko w telewizji widziales

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

Nie mam telewizora.

ocenił(a) film na 9

mózgu tez pewnie nie masz ale powinieneś mieć za to troche godności aby zakonczyc dyskusje w ktorej sie pograzyles i pokazales ze o wieznieniu to pojecie masz z filmow slownikow i internetu... CIACH BAJERA... zrozumiesz to dopiero jak sprawdzisz w necie ;) pozdrawiam cie malolat

użytkownik usunięty
czlowiekczlowiekowi

Bez komentarza. Potrafisz coś więcej, niż obrażać nieznajomych od gimnazjalistów?

ocenił(a) film na 8

Nie mam zamiaru nikogo na tym forum obrażać, stwierdzę tylko jeden fakt mój Teściu jest starym recydywistą siedział już w latach 70siątych i jest z tak zwanej starej gwardii grypsujących, i mimo że znam go już ponad 10 lat jeszcze nigdy nie słyszałem żeby opowiadał jak to jest za kratami, na moje pytania odpowiada krótko:"jak będziesz siedzieć to zobaczysz" raz tylko powiedział że dzisiaj to nie jest to samo co kiedyś (za komuny tacy jak on dostawali w pierdal od klawiszy), Pozdrowienia dla wszystkich Co chcą się szczycić że siedzieli.

ocenił(a) film na 7
maciejroza

jak dla mnie to wstyd

ocenił(a) film na 8
lotr12345

w latach 70tych nie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones