PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 708
ocen
7,7 10 1 250708
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

Mnie to właśnie zastanawia, intelektualista trafia do więzienia za zabójstwo gwałciciela żony, w większości czasu w celi jest nieobecny duchowo jak z filozofii Berkeleya gdzie więzienie ani mury nie istnieją a są to tylko idee więzienia bo "jego tutaj nie ma" mówi do Łukasza.
Czyta książki i codziennie pisze listy do żony.
Nie mówi grypserą. Dziwne.
Nikt się do niego nie czepia, ani "Kosior", ani, "Siwy" z Albertem, chociaż jest całkowicie z innej bajki niż te szumowiny. Strach?
Na spacerniaku idzie jak widmo, też nikt go nie atakuje, nikt nie posądza go o konszachty z Policją, nikt nie chcę od niego wagonu szlugów, skąd taka taryfa ulgowa?
Wydaje mi się, że gdyby mu zabrali te książki to by nie wytrzymał, a może się mylę?

ocenił(a) film na 6
Irish_Americ

Myślę, że pozostali z nich siedzą za "lżejsze" przestępstwa, przez co jest w ich oczach kimś silniejszym psychicznie. No i też nie są jacyś bezduszni i okazują mu szacunek wiedząc jak wyglądała jego historia.

ocenił(a) film na 8
Irish_Americ

Ty byś nie szanował kolesia który gołymi rękoma zmasakrował innego człowieka? :D

ocenił(a) film na 9
Irish_Americ

Na tym właśnie polega hierarchia więzienna. Dawid dokonał zabójstwa gwałciciela, więc jest na "świeczniku" i inni mu nie podskakują. Z kolei Roman siedzi bodajże za niepłacenie alimentów, przez co jest na dole tej drabinki i musi sprzątać celę itp.

ocenił(a) film na 6
Pavel_7

Raz się chłopu zdarzyło morderstwo, od razu żeby stać tak wysoko w hierarchii więziennej? ani to gangster ani to jakiś terrorysta czy seryjny morderca, zwyczajny intelektualista ot co.

ocenił(a) film na 9
Irish_Americ

Wydaje mi się, że tu też ważne są okoliczności. To nie jakiś pospolity zbir, który kogoś tam zabił w bójce, ani żaden nieostrożny kierowca, który trzepnął kogoś na pasach, tylko człowiek, który postanowił wymierzyć karę gwałcicielowi. Specjalistą od więziennictwa nie jestem, ale z tego co wiem, to właśnie tak to działa.

ocenił(a) film na 9
Irish_Americ

Nie wiemy czy wysoko stoi, ale na pewno jest ostrym kolesiem co pokazuję scena gdy zakłada Albertowi chwyt na kark. Więc jest szanowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones